Platformą działania absolwentów Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej do roku 2013 były Koło Automatyków i Koło Elektroników, działające w ramach Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej. W roku 2013 podjęto działania w kierunku utworzenia formalnego Stowarzyszenia Wychowanków Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki (SW WAEI), działającego na prawach Oddziału Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej (SW PŚ). W tym celu został powołany przez Dziekana Wydziału Zarząd Tymczasowy SW WAEI, oraz został utworzony portal, mający ułatwić komunikację pomiędzy wychowankami wydziału. Aktualnie wiodącym celem Zarządu Tymczasowego jest doprowadzenie do Zjazdu Absolwentów, którego zadaniem jest uchwalenie Statutu oraz wybór Władz SW WAEI.

• Cele stowarzyszenia
  • Władze